Snubní prsteny

Jsou symbolem nekonečna a věčné lásky. Už starověcí Římané měli ve zvyku nosit snubní prsteny na levém prsteníčku. Tehdejší lidé věřili, že síla procházející levým prsteníčkem vede až k srdci, a říkali jí žíla lásky (někdy se také uvádí žíla věrnosti). Snubní prsteny jsou zpečetěním vaší lásky, tedy šperk, který budete nosit každý den. A proto je důležité se rozhodnout, jaký materiál a barva, ryzost i design se Vám líbí.

Co se týče vzhledu neboli designu, je důležité si promyslet, jaké ostatní šperky nosíte, protože tento šperk můžete mít až do konce života. Dnes už neplatí nepsané pravidlo, že ženich a nevěsta mají stejný prsten. Mohou si být jenom podobné (např. rytinou, matem atd.), ženy si do svých prstenů často nechávají zasadit drahokam.

Další podstatnou informací pro nás zlatníky je velikost prstenu, a to nejen obvod prstu ale i jeho šíře a síla materiálu. Vybrat si můžete také z různých materiálů. Moderní doba nabízí nejenom klasické zlato, ale i například platinu nebo stříbro. Všechny tyto kovy se dají opakovaně přizpůsobovat potřebě zákazníka (úprava velikosti, opětovné leštění atd.). Další variantou je i chirurgická ocel, zde si ale musíme dát pozor na to, že lesk tohoto kovu již nikdy obnovit nelze, stejně jako nelze změnit velikost.

Po svatbě Vám zbudou nejenom vzpomínky a fotky, ale také snubní prsteny, které Vám budou navždy připomínat, jak jste šťastní.

Mějte na paměti, že prsten budete nosit každý den, nevyplatí se tedy šetřit na materiálu a na jeho zhotovení. Stejně jako šaty si musíte prsten předem vyzkoušet a od toho jsem tady já, abych Vám vše vysvětlila a dopřála Vám neomezený komfort.